now: building CCNA Voice lab

NBA 2k ιστορίες

8. Kobe bug...

Αυτά να μην είχαμε μόνο...

Ευτυχώς δεν είναι πολύ συχνά, άντε μία φορά κάθε 3-4 αγώνες. Κατά τ' άλλα συνεχίζω να δοκιμάζω τα τελευταία sliders του fearwhatnow και παίζεται καλό μπάσκετ.

Άλλο ένα Mavs-Lakers με τα sliders που ανέφερα και ιδού τα αποτελέσματα:

Mavs vs. Lakers

Πολύ άσχημο ξεκίνημα και βρεθήκαμε να χάνουμε 30-15 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου (τελικά μειώθηκε σε 36-30 με κάτι τρίποντα της απελπισίας). Η διαφορά παρέμενε στους 3-7 πόντους αλλά κάποια στιγμή ισοφάρισα 52-52. Κάπου εκεί μας πήρε η κάτω βόλτα, γιατί δεν είχαμε λύσεις στην επίθεση (και το ΑΙ επέμενε να μη βάζει μέσα το Nowitzki, ο οποίος έπαιξε μόνο 20 λεπτά!). Όπως έχω πει δεν παίζω "κανονικό" μπάσκετ, δηλαδή δεν πολυασχολούμαι με substitutions, timeouts, αμυντικές οδηγίες κλπ για να δω πώς πάει το παιχνίδι από μόνο του. Γι' αυτό και δεν έβαλα μέσα τον Dirk.

Κυρίως μας έφαγαν τα bugs του 2k13, το μεγαλύτερο εκ των οποίων είναι πως ο Kobe δίνει πάσες (wtf :blink:). Παρά τη σχετική καλή άμυνα επάνω του (8/17, τα πιο πολλά με drive), έκανε 8 ασίστ (3-4 alley oop με τον Howard) και μας καθάρισε στεγνά.